AK: Koreja u derbiju bolja od Kine, debi Sona

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U poslednjem kolu grupne faze Kupa Azije, u grupi C je selekcija Južne Koreje savladala Kinu 2:0, dok je Kirgistan bio bolji od Filipina.

Koreja je sa maksimalnim učinkom završila učešće u grupi, savladavši Kineze golovima Ui Jo Hvanga u 14. minutu iz penala i Min Jae Kima u 51. minutu.

Korejci na tri odigrane utakmice nemaju nijedan primljen gol. Na ovom meču je prvi put od starta turnira zaigrao i napadač Totenhema Hjong Min Son.

Kinezi će nakon ovog poraza u 1/16 finala igrati protiv Tajlanda.

Kirgistan je u međusobnom duelu sa Filipinima odlučivao o trećem mestu u grupi koji može doneti plasman u plej-of rundu.

Pobedu Kirgistancima doneo igrač nemačkog Ulma Vitalij Luks koji je postigao sva tri gola za trijumf od 3:1.

U grupi D Vijetan je bio bolji od Jemena 2:0 i stigao do trećeg mesta, dok je Iran nakon remija sa Irakom osigurao prvu poziciju. Svi parovi na startu eliminacione runde biće poznati nakon poslednjih duela u grupnoj fazi koji se igraju u četvrtak.