AK: Japanu „kota 1”, Oman u osmini finala

Fudbal ostalo 17. jan. 201917:25 > 17:36
Getty Images/Francois Nel

Odigrani su mečevi 3. kola F grupe na 17. Kupu Azije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Japan je u borbi za prvo mesto savladao Uzbekistan 2:1 (1:1), na stadionu „Halifa bin Zajed” u Al Ainu.

Golom Eldara Šomurodova u 40. minutu, Uzbekistanci su poveli, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Jošinuri Muto, prvotimac Njukasla. Potpuni preokret usledio je posle gola iskusnog veziste Cukase Šijotanija u 58. minutu. Njegov gol pozdravila je i domaća publika, pošto je Šijotani član Al Aina.

Selekcija Omana je u završnici meča protiv Turkmenistana ostvarila pobedu 3:1 (1:1) i na taj način izborila plasman u narednu rundu. „Crveni” su poveli u 20. minutu preko Ahmeda Kana, ali je Turkmenistan došao do izjednačenja golom Altimirata Anadurdijeva u 41. minutu.

Sve do 84. minuta čekalo se na novi pogodak, a onda je talentovani Muhsen Al-Gasari zatresao mrežu rivala, da bi „tačku na i” stavio Mohamed Al-Musalami u treće minutu sudijske nadoknade.

Na kraju takmičenja u F grupi, Japan je prvi sa 9 bodova, Uzbekistan drugi sa 6, a Oman treći sa 3. Turkmenistan je završio turnir bez osvojenog boda.