Kup Azije: Kina, Jordan i Iran u četvrtfinalu

Fudbal ostalo 20. jan. 201919:57 > 20:02
Koki Nagahama, Getty Images Sport

Fudbalske reprezentacije Kine, Irana i Vijetnama plasirale su se u četvrtfinale Kupa Azije koji se održava Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Selekcija Kine je u Al Ainu posle preokreta savladala Tajland sa 2:1 i ponovila rezultat od pre četiri godine.

Tajland je poveo u 31. minutu golom Džaideda, a ekipa selektora Marčela Lipija je terensku inicijativu krunisala srediom drugog poluvremena.

Najpre je Điao Ži izjednačio u 67. minutu, a četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Gao Lin iz penala.

Protivnik Kini u borbi za mesto u počufinalu će biti reprezentacija Irana, koja je sa 2:0 savladala Oman.

Iranci su u Abu Dabiju poveli golom Džaahanbakša u 32. minutu, a prednost tima Karlosa Keiroša duplirao je Dedžaga iz penala u 41. minutu.

Interesantno je da se selekcija Irana na prethodna tri Kupa Azije eliminisana u četvrtfinalu.

Veliki uspeh ostvarila je reprezentacija Vijetnama koja se plasman u četvrtfinale izborila posle boljeg izvođenja jedanaesteraca u duelu sa Jordanom – 1:1 (penalima 4:2).

Jordan je poveo u finišu prvog poluvremena golom Abdela-Rahmana, a u 51. minutu izjednačenje timu koji se prvi put od 2007. plasirao na završni turnir doneo je Čong Puong.

Do kraja regularnog dela meča u Dubaiju, kao i u produžecima nije bilo golova, a u penal ruletu Vijetnam je bio mnogo sigurniji. Jordanci su dva puta bili neprecizni, Vijetnamci jednom, a veliko slavlje svom timu doneo je Dung Bui.

Vijetnam će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Japan – Saudijska Arabija.