Japan, Australija i UAE u 1/4 finalu Azijskog kupa

Fudbal ostalo 21. jan. 201914:08 > 20:40
Kaz Photography/Getty Images

Fudbaleri Japana plasirali su se u četvrtfinale Azijskog kupa. Australija je boljim izvođenjem penla eliminisala Uzbekistan.

Japan je četvrta ekipa koja se plasirala u četvrtfinala Azijskog kupa nakon pobede protiv Saudijske Arabije. U borbi za polufinale Japanu će rival biti Vijetnam. Za sada je poznat još jedan četvrtfinalni par – Kina – Iran.

Japan je do pobede protiv Saudijske Arabije došao rezultatom 1:0.

Odlučujući momenat ovog meča desio se u 20. minutu kada je gol za Japan, ispostavilo se jedini na ovom meču, postigao defanzivac Takehiro Tomijasu.

Odlično je korner izveo Gaku Šibasaki koj je loptu poslao tačno tao gde je čekao Tomijasu koji glavom šalje loptu u mrežu Saudijske Arabije.

U četvrtfinale se plasirala i Australija koja je eliminisala Uzbekistan nakon boljeg izvođenja penala 0:0 (4:2).

Nakon 90 minuta, a onada i prdužetaka bez golova, dva tima su pitanje plasmana u četvrtfinale rešila penal serijom. Neizvesnost je trajala do treće serije. Obe reprezentacije su pogodile prvi i treći penal, uz po promašaj u drugoj seriji. Nakon toga su usledila dva gola Australije i dva promašaja Uzbekistana za kraj.

Naredni rival Australiji biće Ujedinjeni Arapski Emirati.

Selekcija Ujedinjenih Arapskih Emirata stigla je do četvrtfinala Azijskog kupa pobedom nad Kirgistanom 3:2, posle produžetka.

Ekipa Emirata povela je u 14. minutu golom Esmaela, da bi Kirgistan do izjednačenja stigao u 26. pogotkom Murzaeva.

Do novog vođstva Ujedinjeni Arapski Emirati stigli su u 64. minutu, a Kirgistan je produžetak izborio u prvom minutu sudijske nadoknade kada Rustamov zatresao mrežu protivnika.

Pitanje pobednika rešeno je u 102. minutu susreta u Abu Dabiju, kada je Kalil iz penala postavio konačnih 3:2 i odveo svoj tim u četvrtfinale.

Sve učesnike četvrtfinala dobićemo kada budu odigrani mečevi između Južne Koreje i Bahreina i Katara i Iraka.