Juja Osako odveo Japan u finale

Getty Images/Francois Nel

Peti put u istoriji fudbaleri Japana igraće u finalu Kupa Azije. Zahvaljujući dvostrukom strelcu Juji Osaki (28), koji se vratio u startnu postavu nakon što je propustio veći deo turnira, četvorostruki šampion azijskog kontinenta savladao je u polufinalu Iran, rezultatom 3:0 (0:0).

Prvi gol, centarfor Verdera, postigao je u 56. minutu. Sjajno je odreagovao u petercu protivnika i na centaršut Minamina, udarcem glavom, savladao Alirezu Bejravanda.

Na drugi gol, čekalo se 11 minuta. Dugo je VAR sistem proveravao situaciju u šesanaestercu Iranaca, a kad je potvrđeno igranje rukom Puraliganija, Osaka je rezantnim udarcem ponovo zatresao mrežu protivnika.

Tačka na i stigla je u prvom minutu sudijske nadoknade. Posle duplog pasa sa Minaminom, ka šesnaestercu rivala stuštio se Genki Haraguči. As Hanovera je sjajnim udarcem levom nogom postigao i treći gol za svoju selekciju.

Japan će u petak u finalu u Abu Dabiju igrati protiv boljeg iz drugog polufinala, u kojem se u utorak sastaju Katar i Ujedinjeni Arapski Emirati.