Bolton za san o opstanku, preokret Bristol Sitija

Fudbal ostalo 12. feb 201922:31 > 22:53
David Rogers, Getty Images

U utorak je odigrano pet utakmica 32. kola Čempionšipa, a iznenađenje su napravili fudbaleri Boltona, koji su u gostima pobedili Birmingem sa 1:0.

Bolton je do veoma važnih bodova u borbi za opstanak u Čempionšipu došao golom Kaluma Konolija u 71. minutu, a na asistenciju Luka Marfija.

Bolton je ostvario prvu pobedu u Čempionšipu posle 26. decembra i slavlja protiv Roterama (2:1), nakon čega je upisao dva remija i pet poraza. Ekipa menadžera Fila Parkinsona je sada na 23. mestu na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Reding na poziciji više. Poslednji je Ipsvič sa 18 bodova.

Milvol i Šefild Venzdej su igrali bez golova – 0:0.

Bristol Siti je posle preokreta savladao KPR rezultatom 2:1. Gosti su u Bristolu poveli u 45. minutu preko Meta Smita, dok su pobedu domaćinu doneli Niklas Elijason u 73. i Famara Dijediju u 90+3. minutu sa penala.

Skoro potpun preokret je viđen u Halu, gde su domaći Tigrovi igrali 2:2 protiv Roterama. Domaćin je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0 golovima Bouvena u 2. i Kembela u 23, ali je Roteram izborio bod preko Fordea u 48. i autogolom Mekenzija u 55. minutu.

Podela bodova je viđena i u Vest Bromviču gde su VBA i Notingem Forest odigrali 2:2. Gostujuća ekipa je povela kada je Stefan Johansen u 6. minutu zatresao sopstvenu mrežu, dok je izjednačio Džejkob Marfi u 54. minutu. Rajan Jejts je u 65. minutu pogodio za novu prednost Šumara, dok je konačan rezultat postavio golom sa penala za VBA Džej Rodrigez u 89. minutu.