Volas još jednom heroj Milvola za četvrtfinale FA kupa

Fudbal ostalo 16. feb 201919:05 > 19:20
Warren Little, Getty Images Sport

Fudbaleri Milvola su se plasirali u četvrtfinale FA kupa, pošto su u petoj rundi takmičenja eliminisali Vimbldon u gostima rezultatom 1:0.

Duel trećeligaša Vimbldona i drugoligaša Milvola pripao je članu Čempionšipa, koji je na stadionu „Kingsmedou“ u Londonu postigao gol na početku meča, a tu prednost je održao do kraja.

Strelac jedinog gola bio je škotski defanzivac Marej Volas, koji je i u četvrtoj rundi postigao odlučujući pogodak za pobedu Milvola nad Evertonom. On je tada pogodio u 90+4. minutu (3:2), dok je protiv Vimbldona bio precizan već u 5. minutu.

Fudbaler Vimbldona Džo Pigot je pogodio okvir gola protivnika već na startu utakmice, ali je samo nekoliko trenutaka kasnije Rajan Leonard upisao asistenciju, dok je Marej Volas mrežu zatresao posle udarca glavom.

Vimbldon, koji je poslednji na tabeli Lige 1, nije uspeo da napravi dalji prodor u FA kupu, pošto je u četvrtoj rundi uspeo da šokira Vest Hem (4:2).