Džej liga: Šampion startovao "nulom"

Fudbal ostalo 23. feb. 201912:10 > 12:12
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Osam subotnjih utakmica kompletiralo je prvo kolo japanske Džej lige. Slavili su Nagoja, Jokohama, Oita i Šonan, a četiri meča završena su bez pobednika.

Hirošima i Šimicu odigrali su nerešeno 1:1. Vođstvo Šimicuu doneo je Kitagava u 30. minutu, a zatim je u 57. Salomonson izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Nagoja je u gostima bila ubedljiva protiv Sagan Tosua 4:0. Brazilac Žo načeo je mrežu domaćih u 63. i 77. minutu, a zatim su za 4:0 pogodili Soma u 79. i Izumi u 89. minutu.

Branioci titule Kavasaki Frontale odigrali su bez golova na startu nove sezone protiv Tokija, na svom terenu.

Golova nije bilo ni na meču u Sendaiju, gde je domaća Vegalta odmerila snage protiv Urave.

Jokohama je na gostujućem terenu nadigrala Dži-Osaku sa 3:2, Jamaga i Ivata remizirali su 1:1 u Ivati, dok je Šonan pred svojim navijačima bio bolji od Sapora 2:0.