Kopa Libertadores: Libertad posle penala do grupne faze

SK

Paragvajski Libertad plasirao se u grupnu fazu Kopa Libertadores pošto je u revanšu poslednjeg kola kvalifikacija pobedio kolumbijski Atletiko Nasional posle penala 5:4.

Libertad je u prvom meču kod kuće slavio sa 1:0, a istim rezultatom vodio je Nasional posle 120 minuta igre u Medeljinu.

Zato se pristupilo se jedanaestercima, gde su gosti iskoristili svih pet, a domaći bili neprecizni samo u prvoj penal seriji, pa će poslednji učesnik grupne faze elitnog takmičenja biti paragvajski predstavnik.

Kad je reč o strelcu jedinog gola tokom regularnog dela, bio je to krilni napadač Atletika Lukumi, koji je zatresao mrežu rivala u 34 minutu.

Inače, već je poznato i da će Libertad igrati u grupi H Kopa Libertadores, a rivali će mu biti Rosario, Gremio i Universitat Katolika.

Takmičenje startuje petog marta, a titulu brani River Plejt.