KONAKAF LŠ: Atlanta i Sporting Kanzas u četvrtfinalu

Kevin C. Cox/Getty Images

Fudbaleri Atlanta Junajteda pobedili su Eredijano u revanšu na svom terenu sa 4:0 i ukupnim rezultatom 5:3 plasirali se u četvrtfinale KONKAKAF Lige šampiona,.

Ekipa Franka de Bura poražena je u prvom meču u Kostariki sa 3:1 i pred njom je bio težak zadatak u revanšu. Ipak, već u uvodnim minutama igre Atlanta je imala dva gola viška. Džozef Martines u prvom i Gresel u devetom minutu bili su strelci.

Taj rezultat ostao je aktuelan do 63, kad je Martines ponovo zatresao mrežu gostiju, a pitanje prolaska dalje rešio je Gonsales u 83.

Rival Atlante u četvrtfinalu biće meksički Monterej.

U toj rundi naći će se i Sporting Kanzas Siti, koji je trijumfom nad Deportivo Tolukom na strani 2:0, potvrdio prolaz dalje. U prvom duelu bilo je 3:0 za tim iz MLS.

Fernando u osmom i Nemet iz penala u 62. pogađali su za Sporting, a jedanaestercu je prethodio prekršaj igrača domaćih Mora Barese, koji je zbog toga dobio direktan crveni karton.

Ekipa iz Kanzas Sitija igraće u borbi za polufinale sa Independijenteom.