SIPG slavio u derbiju Šangaja, gol Felainija na debiju

VCG/VCG via Getty Images

U petak je počela nove sezona kineske Superlige, na četiri utakmice viđeno je mnogo uzbuđenja.

Aktuelni šampion Šangaj SIPG ubedljivo je slavio u gradskom derbiju protiv Šangaj Šenhue sa 4:0.

Meč je sudio srpski sudija Milorad Mažić koji je imao puno posla. Prvo je priznao autogol Guarina u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon konsultacije sa VAR.

Gosti su poveli sa 2:0 preko Lu Venjuna u 65. minutu, da bi u 72. minutu Mažić ponovo bio u centru pažnje, jer nakon oštrog faula nad Oskarom pokazao crveni karton pogrešnom igraču, da bi posle sugestija pomoćnika isključio pravog igrača, Baija Điađuna.

Pomenuti Oskar se „osvetio“ samo šest minuta kasnije, kada je iz odbitka zatresao mrežu domaćina za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Odil Ahmedov dva minuta pre kraja, kada je nakon sjajne kontre postigao četvrti gol za SIPG.

Doskorašnji igrač Mančester Junajteda Maruan Felaini već na debiju je bio junak Šangdong Lunenga, i dao gol za pobedu nad Peking Renheom.

Guangdžou Evergrande je sa 3:0 savladao Tjanđin FC.  Peking Guan je u gostima slavio protiv Vuhana 1:0, jedini gol dao je Brazilac Renato Augusto.