Stojkovićev Gvangdžou ispustio pobedu u 93. minutu

Fudbal ostalo 2. mar 201914:16 > 14:17
Getty images/ Masashi Hara

Fudbaleri Čongćinga i Gvangdžoua R&F odigrali su nerešeno 2:2 u prvom kolu kineske Superlige.

Brazilac Alan, 30-godišnjak koji od 2016. nastupa za Čongćing, doveo je domaći tim u vođstvo iz jedanaesterca u 25. minutu, da bi tim trenera Dragana Stojkovića preokrenuo u nastavku – prvo je Je Ćugi izjednačio u 56. minutu, da bi Eran Zahavi u 74. minutu postigao i drugi gol.

Međutim, gosti nisu uspeli da izdrže do kraja, pošto je Alan u 93. minutu doneo bod svom timu. Duško Tošić, štoper Gvangdžoua, nije bio u timu.

U drugom meču dana heroj je bio 24-godišnji Ole Selnaes, nekadašnji fudbaler Sent Etjena, koji jre bio najzaslužniji za trijumf Šenžena nad Hebeijem 3:1.

Poveli su gosti u 38. minutu, a u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Selnaes je izjednačio. Norvežanin je potom asistirao Presijadu za gol u 83. minutu, da bi tri minuta kasnije Selnaes novim pogotom definitivno rešio dileme u vezi sa pobednikom.