Meksikanci lagano sa MLS timovima

Manuel Velasquez, Getty Images Sport

Meksičke ekipe Santos Laguna i UANL Tigres sasvim su se primakle plasmanu u polufinale CONCACAF Lige šampiona, pobedama na američkom tlu.

Santos Laguna je savladala Njujork Red Buls 2:0, a istim rezultatom Tigres je u Hjustonu savladao Dajnamo.

Na Red Bul Areni u Harisonu (Nju Džersi) domaćin je igrao veoma dobro, ali im je velike probleme pravio raspoloženi golman ekipe iz Toreona Džonatan Orosko.

Kada „Bikovi“ nisu umeli da zatresu mrežu, pred sâm odlazak na poluvreme to su učinili gosti, zahvaljujući Čileancu Dijegu Vargasu.

Na poluvremenu su se Red Bulsi spremili za opšti napad, ali su posle stotinak sekundi ponovo vadili loptu iz mreže, ovog puta strelac je bio Argentinac Hulio Furk.

Bredli Rajt Filips i saigrači nastavili su da promašuju izgledne prilike i na severu Meksika imaće veoma male šanse.

Hjuston Dajnamo ugostio je Tigres u neugodnom trenutku za meksičke favorite, koji su zbog predstojećeg okršaja sa gradskim rivalom Monterejom izašli u znatno izmenjenom sastavu.

U prvom poluvremenu Teksašani su igrali zaista dobro, kontrolisali igru, ali nijedna strana nije pravila šanse.

U drugom poluvremenu klub iz Montereja propustio je seriju prilika, uglavnom zbog veoma sigurnog Džoa Vilisa na golu narandžastih.

Odbrana je popustila dvanaest minuta pre kraja, kada su Hulijan Kinjones i Ener Valensija duplim pasom izbacili tri rivala, a Ekvadorac rutinski reio situaciju 1 na 1.

Tri i po minuta kasnije Valensija je centru došao do lopte, koju je poslao Kinjonesu. DeMarkus Bizli je poklekao kada je bilo najvažnije, a mladi Kolumbijac poslao fantastičan lob, koji se od prečke odbio u mrežu.

Revanši su na programu sledeće nedelje u dva grada na severu Meksika.

U noći između srede i četvrtka igraju se preostala dva četvrtfinala. Monterej dočekuje prvaka MLS Atlanta Junajted, dok najprijatnije iznenađenje Independijente u panamskom gradiću La Čorera čeka Sporting Kanzas Siti.