Kopa Libertadores: Šampion izvukao bod u 90+6.

Denis Doyle, Getty Images Sport

Aktuelni šampion Južne Amerike River Plejt odbranu titule započeo je remijem sa Alijanca Limom na gostovanju 1:1, u prvom kolu Kopa Libertadores.

Milioneri su do boda na neugodnom gostovanju u Peruu stigli golom Fereire u 90+6. minutu. I ranije tokom meča su imali sjajnu priliku za izjednačenje, međutim, u 80. minutu je Bore promašio penal.

Prethodno je Alijanca povela golom Mansanede u 31.

Ta dva tima se posle prvog kola nalaze na drugoj i trećoj poziciji grupe A, pošto je lider brazilski Internasional, koji je savladao Palestino na strani 1:0. Jedini gol za tim iz Porto Alegrea postigao je Sobis u 83. minutu.

U ostalim mečevima prvog kola najjačeg južnoameričkog takmičenja, Universidad de Konsepsion – Sporting Kristal 5:4, Atletiko Mineiro – Sero Portenjo 0:1, Zamora – Nasional 0:1, Rosario – Gremio 1:1, Žurnior – Palmeiras 0:2.