Kanavaro poražen u Koreji, Đovinko bez gola

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Ekipa Gvangžua poražena je od Daegua rezultatom 3:1 u azijskoj Ligi šampiona. Pobede su ostvarili japanska Hirošima, saudijski Al Hilal i katarski Al Sad.

Ekipa Gvangžua koju predvodi Fabio Kanavaro poražena je rezultatom 3:1 od Daegua u Koreji. Dva gola za korejsku ekipu dao je Brazilac Silva Edgar, Taliska je smanjio na 2:1 za kineskog predstavnika, a Kim Dae-von je postavio konačnih 3:1.

U istoj grupi Hirošima je bila bolja od Melburn Viktorija 2:1, golovima Higašija i Vatarija, a Keisuke Honda je dao jedini gol za australijsku ekipu.

Šangong i Kašima su igrali 2:2. Dva gola za kineski tim dao je Gracijano Pele u prvom poluvremenu, a tim pogocima on je doneo izjendačenje svom timu jer je prethodno do 14. minuta Ito postigao dva gola za Kašimu. Johor iz Malezije i Geongnam iz Koreje su istoj grupi igrali 1:1.

Uzbekistanski Pahator je bio bolji od Al Ahlija 1:0, a u istoj grupi je katarski Al Sad kod kuće istim rezultatom savladao ekipu Persepolisa iz Irana. Gol je u 96. minutu postigao Alžirac Bagdad Buneđah.

Al Hilal je bio bolji od Al Duhaila 3:1. Golove za saudijski tim su dali Karlos Eduardo, na asistenciju Sebastijana Đovinka, zatim Bafetimbi Gomis, kao i Ali Albulahi. Šoja Nakađima je bio strelac za katarski Duhail u kom igra i Mehdi Benatija. Estegal i Al Ain su u istoj grupi remizirali 1:1.