KONKAKAF LŠ: Meksiskanci lagano do duplog trijumfa

Fudbal ostalo 13. mar. 20196:54 > 6:57
Manuel Velasquez/Getty Images

Meksičke ekipe Santos Laguna i UANL Tigres igraće očekivano u polufinalu CONCACAF Lige šampiona, jer su i u revanšu pobedile rivale iz SAD.

Lucas Uebel/Getty Images

Santos Laguna je u Toreonu pobedila Njujork Red Bulse 4:2, dok je Tigres u Montereju bio bolji od Hjuston Dajnama 1:0.

Ta dva tima sastaće se u polufinalu, najpre u Montereju za tri nedelje, a sedmicu kasnije revanš se igra u Toreonu.

Posle 2:0 u Njujorku Santos Laguna je bila favorit, ali je duel na severu Meksika počeo šokantno za domaćina, jer su im rivali dvaput zatresli mrežu u prvih deset minuta, Fernandes i Rojer su bili strelci..

Bredli Rajt Filips, koji se obrukao pred svojim navijačima, mogao je da dotuče rivala i u revanšu, ali je ponovo bio neprecizan.

Kazna je stigla u završnici. Hose Abelja probio je otpor gostiju u 72. minutu, a već u 81. bilo je 4:2, Dijego Valdes i dvaput Brajan Losano obezbedili su novi trijumf za ekipu iz Meksika.

Istovetnu prednost iz SAD je donela i ekipa Tigresa, koja je u Hjustonu pobedila Dajnamos 2:0. Žuto-plavi su znali i da im je potrebna pobeda od tri gola da bi imali domaćinstvo u revanšu polufinala.

Umorni od gradskog derbija, u kojem su remizirali sa Monterejem 1:1 tokom vikenda, i lišeni pomoći nekoliko igrača, uključujući Žinjaka i Dama, domaći su bili prilično neuverljivi, u prvih sat vremena ozbiljnije je zapretio samo Vargas lobom. Na drugoj strani Meknamara je promašio dva zicera i to se ispostavilo fatalnim.

Tačno na sredini drugog poluvremena posle jednog kornera lopta se odbila pravo u noge Karlosa Salseda, a defanzivac je bio siguran i postigao prvi takmičarski gol posle skoro četiri godine. Salsedo je celu 2018. proveo u dresu Ajntrahta iz Frankfurta, a bio je starter u slavnoj pobedi nad Bajernom u finalu DFB kupa. Ispostavilo se da je to jedini gol na meču.

Treći revanš četvrtfinala CCL na programu je u noći sreda na četvrtak, kada će Atlana Junajted pred svojim navijačima probati da načini čudo i nadoknadi 0:3 protiv Montereja.

Poslednji meč se u noći između četvrtka i petka, kada u Kanzas Sitiju Sporting KC dočekuje panamski Independijente. U La Čoreri domaćin je slavio 2:1.