Libertadores: Flamengo gazi, novi remi šampiona

Buda Mendes/Getty Images

Fudbaleri Flamenga pobedili su LDU Kito na svom terenu sa 3:1 u drugom kolu grupe D Kopa Libertadores i zadržali stoprocentan učinak.

Brazilski tim je lider na tabeli sa šest bodova, dok je LDU ostao na tri.

Domaći sastav je od starta utakmice na Marakani igrao bolje, pa je već u devetom minutu poveo golom Evertona Ribeira na asistenciju Dijega.

Gosti su do izjednačenja mogli u finišu poluvremena, ali je Intriago u 45. promašio penal, da bi u dugih 45 minuta stigla kazna.

Gabrijel je u 69. povisio na 2:0, a pitanje pobednika rešio Uribe je u 81. svega nekoliko sekundi pošto je ušao u igru.

Konačan rezultat postavio je Martines u 90+2.

Aktuelni šampion River Plejt je na svom terenu remizirao bez golova sa čileanskim Palestinom.

To je drugi remi za ekipu iz Buenos Ajresa i ona ostaje druga na tabeli grupe A sa dva poena. Palestino je treći sa jednim, dok je Internasional lider sa 6 posle pobede nad poslednjeplasiranom Alijansom 2:0.

U ostalim mečevima, Universidad Katolika – Rosario 2:1, Sero Portenjo – Zamora 2:1, San Lorenco – Junior 1:0.