Orlići miljama daleko od EP, izgubila i Slovenija

Fudbal ostalo 23. mar. 201915:33 > 18:10

Omladinska reprezentacija Srbije (do 19 godina) poražena je od Belgije rezultatom 2:0 (1:0), u 2. kolu kvalifikacija za EP 2019, na turniru u italijanskom Basano Del Grapi.

Nakon remija u prvom meču u utakmici sa Ukrajinom (2:2), puleni Nenada Sakića su porazom od Belgijanaca umanjili šanse da se plasiraju na završni turnir, koji će se održati u Jermeniji, pošto iz svake kvalifikacione grupe dalje idu samo pobednici.

U meču protiv „Đavola”, Srbija je prvi gol primila u 39. minutu iz penala, a precizan sa bele tačke bio je mladi as Briža, Loi Openda. Isti igrač je zatresao mrežu Miloša Gordića u 61. minutu.

Srbija će u 3. kolu u utorak od 15 časova igrati protiv domaćina Italije, koja je danas savladala Ukrajinu rezultatom 3:1 (2:1).

Na tabeli grupe 7, Italija i Belgija imaju po četiri boda, a Ukrajina i Srbija po jedan.

Selekcija Slovenije je u grupi 4 poražena od Holandije 2:0. Strelci za Lale bili su Gertruida u 12. i Kastiljo iz penala u nadoknadi vremana. U drugoj utakmici te grupe Španija je bila ubedljiva protiv Velsa 5:1.

Holandija je posle dva kola vodeća sa maksimalnim učinkom, Španija ima 4, Slovenija 1, dok je Vels bez bodova.