Uzbudljivo u Toreinu – Tigres u finalu LŠ

Manuel Guadarrama, Getty images

Fudbaleri UANL Tigresa plasirali su se u finale CONCACAF Lige šampiona, pošto su savladali Santos Lagunu ukupnim rezultatom 5:3.

Ekipa Tigresa veliki deo posla uradila je još u prvom meču na svom terenu, kada je slavila sa 3:0. Iako su silno motivisani bili fudbaleri Santos Laguna u revanšu u Toreinu, nisu mogli do velikog preokreta – drugi meč završen je rezultatom 3:2.

Plasman u finale gosti su potvredili već u prvom poluvremenu. Valensija je pogodio već u 11. minutu, da bi vođstvo Tigresa duplirao Kvinones u 34.

Zaostatak Santos Lagune smanjio je Furč u 41. minutu, a isti igrač je rezultat poravnao u 59. Vođstvo timu iz Toreina doneo je Valdes. Mogli su domaći i do još jednog gola, ali je Korea propustio priliku da realizuje penal u petom minutu sudijske nadoknade.

Drugi polufinalni par čine Tigresov gradski rival Monterej i jedini predstavnik ostatka kontinenta – Sporting Kansas Siti. Monterej je prvi meč dobio sa 5:0.