KONKAKAF LŠ: Monterej u petoj do finala

Fudbal ostalo 12. apr. 20195:32 > 5:34
Azael Rodriguez/Getty Images

Fudbaleri meksičkog Montereja drugi su finalisti KONKAKAF Lige šampiona, pošto su i u revanšu ubedljivo pobedili Sporting Kanzas Siti (5:2) i ukupnim rezultatom 10:2 obezbedili borbu za titulu.

Monterej je pitanje prolaska u finale rešio još u prvoj utakmici na svom terenu koju je dobio sa 5:0, ali je snagu pokazao i u revanšu u Kanzas Sitiju.

Domaći su poveli preko Fernanda u šestom minutu, da bi u 20. poravnao Funes. U 29. ponovo je Fernando doveo Sporting do prednosti, a novo izjednačenje došlo je 10 minuta kasnije. Strelac je bio Pisaro.

U 45. minutu Sančes je promašio penal za američkog predstavnika i time praktično najavio potpuni kolaps u drugom delu.

Lajun u 61. je doneo preokret Montereju, Hurtado u 82. povisio na 4:2, a konačan rezultat postavio je Funes novim golom u 90+1. minutu.

Rival Montereja u borbi za titulu biće Tigres.