Nova pobeda Krojfovog Lifana, slavio i Đangsu Suning

Fudbal ostalo 13. apr. 201911:51 > 12:00
Jan Kruger/Getty Images

U okviru petog kola kineske Superlige prvi meč su u subotu odigrali Čonging Lifan i hebei, a pobedu je slavio domaćin.

Čonging Lifan zabeležio je u subotu pobedu protiv Hebeija na svom terenu i slavio sa 2:1.

Nakon lošijeg otvaranja sezone i remija i poraza u prva dva meča, ekipa Đordija Krojfa vezala je sada tri pobede. Hebei do sada ima samo jedan trijumf, jedan remi i tri poraza.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a Lifan je poveo u 52. minutu golom Fernandinja, a u 70. je Peng udvostručio voođstvo domaćih.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minutu pogotkom Ćanglonga.

U subotu je pobedu zabeležio i Đangsu Suning koji je sa 2:0 slavio na gostovanju Šenženu golovima Pengefija i Tešeire.

U duelu Tjanđin Tede i Tjanđin Tijanhaja na kome je pravdu delio Milorad Mažić bilo je 1:1.

Poveli su gosti preko Alana u 38. minutu, a sve je rešeno pogotkom Jonatana u 62.