J-liga: Slavili samo domaćini, Kobe nemoćan

Fudbal ostalo 20. apr. 201912:04 > 12:16
Buddhika Weerasinghe/Getty Images

U osmom kolu japanske J-lige pobede su ostvarili Saporo, Nagoja, Jamaga, Urava, Kašima i Šimicu dok su remizirali Gamba Osaka i Oita.

Jedini remi u mečevima u subotu se desio u duelu Gamba Osake i Oite. Bilo je 1:1, a gosti su u tom meču prvi poveli golom Onaivua. Endo je u 71. minutu doneo izjednačenje i bod Gambi.

Najubedljiviji rezultat je viđen u duelu Sapora i Jokohame. Bilo je 3:0, a svi golovi su viđeni u prvom poluvremenu. Strelci su bili Songkrasin, Fukumori i Lopes.

U svim ostalim duelima rezultat je bio 1:0. Urava je savaladala Visel Kobe golom Korokija sa bele tačke u 11. minutu. Za ekipu Kobea je nastupio Lukas Podolski ali je bio izmenjen u drugom poluvremenu dok Andres Inijesta nije bio u sastavu.

Nagoja je u 70. minutu dala gol Ivati za pobedu, a strelac je bio Žo. Golom Maede je novi prvoligaš Jamaga savladala Sagan Tosu, Kašima je bila bolja od Sendaija uz gol Inukaija, a Šimicu je na domaćem terenu slavio protiv Serzo Osake pogotkom Kitagave.

Na tabeli J-lige je i dalje prvi Tokio sa dva boda više od Hirošime.