Ni 4:2 ni penal nisu dovoljni za pobedu

Fudbal ostalo 28. apr. 20194:37 > 4:40
Michael Regan/Getty Images

Spektakularan meč odigran je u Kanzas Sitiju između Sportinga i Nju Ingland Revolušna. Posle mnogo preokreta na kraju je završeno 4:4.

Goste je sjajno predvodio Kaisedo u prvom poluvremenu. Bilo je 3:1 a upravo je on postigao dva gola. Za domaćina strelac je bio Nemet, a Agudelo je postigao treći gol za Revolucionare. U samo pet minuta drastično su se promenile okolnosti. U 55. minutu Baj je dobio crveni karton i gosti su ostali sa igračem manje, a u 60. minutu penal je dosuđen za domaće i smanjili su preko Gutijeresa na 3:2. Ipak, penal je dosuđen i na drugoj strani u 66. minutu. Gil je šutirao, odbranio je Melija, ali je kratko odbijena do Gila koji se ispravio za 4:2. To ipak nije bilo dovoljni desetkovanom Nju Inglandu, pošto je Sporting drugim golom Gutijeresa u 70. minutu smanjio na 4:3, a u 83. minutu Nemet je doneo bod ekipi iz Kanzas Sitija. U poslednja dva minuta gosti su ostali bez još jednog igrača, jer je Anibaba dobio crveni karton.

Posle ovog remija Kanzas Siti je na deobi sedmog mesta, poslednjeg koje vodi u plej-of, dok je Nju Ingland među timovima koji imaju najslabiji učinak na Istoku.

Ostali rezultati: Njujork Siti – Orlanbdo 1:1, Toronto – Portland 1:2, Dalas – San Hoze 0:0, Vankuver – Filadelfija 1:1, Atlanta – Kolorado 1:0, Njujork Red Bul – Sinsinati 1:0, Hjuston – Kolumbus 2:0, Sporting Kanzas Siti – Nju Ingland Revolušn 4:4.