Brazil: Sve četiri pobede domaćina

Fudbal ostalo 28. apr. 20195:46 > 5:58
Alexandre Loureiro, Getty Images Sport

Odigrana su prva četiri meča prvog kola brazilske Serije A za ovu sezonu i u sva četiri pobede su zabeležili domaći. Među njima do tri boda došli su Flamengo, Šapekoense, Sao Paulo.

Sezonu su otvorili stari rivali Sao Paulo i Botafogo. Seriju golova otvorio je Everton pogotkom u 41. minutu a pre toga na delu je bila serija kartona gostiju. Umešno je domaći tim držao tu prednost sve do 83. minuta kada je Hadson duplirao na 2:0. To je ujedno bio i konačan rezultat.

Istim rezultatom Šapekoense je bio bolji od Internasionala. Imao je dosta sreće s obzirom da je vodeći gol postignut u nadoknadi prvog poluvremena iz penala preko Everalda. Isti igrač je u 88. minutu postavio konačan rezultat. Pobedu od dva gola razlike zabeležio je Flamengo, uz još jedan dat i primljen gol. Poveo je Kruzeiro u 40. minutu preko Roče. Samo minut kasnije Enrike je izjednačio i sa 1:1 se otišlo na odmor. U 67. minutu ponovo Enrike postiže gol za 2:1, a u 90. Gabrijel postavlja konačnih 3:1. Pet minuta ranije Serkera je dobio crveni karton pa su gosti ostali sa igračem manje.

U preostalom meču Atletiko Mineiro savladao je Avai 2:1. Vođstvo za domaće doneo je Santos u penalu u nadokandi prvog poluvremena. Izjednačio je Bricuela već na startu drugopg poluvremena, ali je Oliveira već u 53. minutu doneo novu prednost, ispostaviće se za tri boda.