Japan: Maeda srušio Hirošimu i doveo Nagoju na kotu 2

Fudbal ostalo 28. apr 201911:23 > 11:30
Getty Images/Harry Trump

U nedelju je odigrano osam mečeva devetog kola japanske Džej lige. Remija nije bilo, četiri pobede upisali su domaćini, a četiri gosti.

Lider, ekipa Tokija, savladala je novajliju Jamagu 2:0, golovima Kensukea Nagaija u 44. i Brazilca Dijega iz penala u 77. minutu.

Posle minimalne pobede u derbiju nad Hirošimom (1:0), Nagoja je izbila na drugu poziciju sa četiri boda manje od lidera. U šestoj ovosezonskoj pobedi čete Jahiroa Kazame, strelac jedinog gola bio je Naoki Maeda u 37. minutu.

Jokohama Marinos, u čijim redovima je igrao i srpski as Dušan Cvetinović (ušao u 79. minutu), savladala je Kašimu rezultatom 2:1, za skok na osmu poziciju.

Najlepši gol ovog kola delo je Kazuakija Mavatarija, koji je pogotkom iz slobodnog udarca u 15. minutu, poveo svoj Kavasaki Frontale ka pobedi (2:1) na gostovanju u Kobeu.