Tri gola po utakmici, Estersunds i Geteborg ubedljivi

Fudbal ostalo 29. apr. 201921:46 > 21:50
SK

Fudbaleri Estersunda i Geteborga ostvarili su sigurne trijumfe u utakmicama šestog kola švedskog prvenstva odigranim u ponedeljak.

Estersund je sa 3:0 slavio protiv Helsinborga, a utakmicu je rešio praktično u prvih 20 minuta. Domaći tim je poveo golom Isaka Sevankamba u 15. minutu, a samo dva minuta kasnije prednost je udvostručio Dino Islamović. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Džejmi Hopkat.

Za Estersund je to bio treći trijumf ove sezone, posle kojeg ima 11 bodova, isto kao još tri tima, koji dele čelo tabele, a to su Đurgarden, Malme i Elfsborg. Helsingborg je na 13. mestu sa sedam bodova.

Identičnim rezultatom kao Estersund slavio je i Geteborg, koji je takođe na svom terenu pobedio AIK. Strelci za pobednički tim bili su Georgi Karaišvili, Patrik Karlson-Lagemir i Sargon Abraham.

Geteborg sada ima deset bodova na petom mestu tabele, dok je AIK na devetoj poziciji sa dva manje.

U ostalim utakmicama, Sundval je savladao Falkenberg 3:1, uz dva gola Linusa Halenijus, dok su Erebro i Kalmar igrali 1:1.