Bristol Siti preokrenuo i ostao u trci za baraž za PL

Harry Trump/Getty Images

Fudbaleri Bristol Sitija pobedili su Milvok na gostovanju 2:1 u odloženoj utakmici 38. kola engleskog Čempionšipa.

Bristol Siti je prekinuo niz od četiri utakmice bez trijumfa (tri poraza i remi) i kolo pre kraja takmičenja zadržao šanse da se plasira u baraž za plasman u Premijer ligu.

Ekipa iz Bristola ima 69 bodova, a za jedino preostalo mestu u baražu konkurišu još Derbi, koji ima meč manje, i Midlzbro koji imaju bod više. Milvol je ranije obezbedio opstanak u Čempionšipu jer ima četiri boda više od Roterama, koji se sa Boltonom i Ipsvičom preselio u Ligu Jedan.

Domaći su poveli u 41. minutu golom Gregorija, a šansu da duplira prednost nije iskoristio Vilijams koji je u 73. minutu promašio penal.

Igrači Bristol Sitija su iskoristili poklon i pogocima Petersona u 76. i Diediua u 81. minutu stigli do izuzetno vrednog trijumfa.

Derbi u zaostalom meču u sredu gostuje Svonsiju, a poslednje kolo na programu je 5. maja. Derbi dočekuje Vest Brom, Bristol Siti gostuje Halu, dok Midlzbro ide na noge Roteramu.

Završnicu Čempionšipa pratite na kanalima Sport Kluba.

Inače, plasman u Čempionšip obezbedili su Luton i Barnsli nakon što su Portsmut i Sanderlend izgubili u utorak uveče.