J-liga: Kavasaki i Jokohama drže korak sa vodećima

Fudbal ostalo 3. maj. 201910:26 > 10:34
Matt Roberts/Getty Images

U petak su odigrana četiri meča japanske J-lige. U desetom kolu su pobede slavili Kavasaki, Jokohama, Kašima i Ivata.

Kavasaki Frontale je protiv Sendaija opravdao ulogu favorita i slavio je 3:1. Kavasaki je već posle prvih 45 minuta vodio 2:0 golovima Kobajašija i Hasegave, da bi Kobajaši sa penala u 53. minutu povisio na 3:0. Jedini gol za Sendai koji je na začelju tabele dao je Oiva.

Jokohama je bila bolja od Hirošime na gostovanju 1:0, a to je Hirošimi treći uzastopni poraz. Jedini strelac u ovoj utakmici je bio Nakagava i to u 34. minutu.

Kašima je rezultatom 3:0 dobila ekipu Šimicua, a strelci su bili Doi, Abe i Anzai. Urava je poražena od Ivate 1:0 kod kuće, a jedini strelac za Ivatu bio je Luksemburžanin Gerson Rodriges.