Alsvenskan: Geteborg u Upsali do čela tabele

Fudbal ostalo 4. maj. 201918:48 > 18:51
SK

Fudbaleri IFK Geteborga savladali su Sirijus na gostovanju rezultatom 4:2 u okviru sedmog kola švedskog prvenstva i tako barem do nedelje izbili na čelo tabele.

IFK je do trijumfa u Upsali došao posle preokreta u drugom poluvremenu, pošto je domaći tim posle prvih 45 minuta vodio 2:1.

Gosti su poveli u drugom minutu preko Giorgija Haraišvilija, da bi Sirijus napravio preokret do isteka pola sata igre, pošto je dva puta zatresao mrežu plavp-belih. Prvo je Andre Čališir napravio grešku i autogolom izjednačio, a vođstvo Sirijusu doneo je Jonas Lindberg.

Potpuni preokret Geteborg je pokrenuo u 51. minutu, kada je strelac bio Mans Sebe, da bi vođstvo gostima doneo Patrik Karlson-Lagemir. Konačan rezultat je u nadoknadi vremena doneo Benjamin Nigren.

Posle takvog raspleta, IFK ima 13 bodova na čelu tabele, dva više od Jurgordena, Malmea, Elfsborga i Estersunda, koji imaju po utakmicu manje. Sirijus, koji ne zna za trijumf na poslednjih pet mečeva, ima sedam bodova.

U drugoj utakmici dana, AIK je savladao AFC Eskilstunu 2:1 golovima Danijela Sundgrena iz penala i Tarika Eljunusija, dok je poraz gostiju ublažio Onjedikačuvu Namani.

Šampion je šesti na tabeli sa 11 bodova, dok je AFC Eskilstuna na pretposlednjoj poziciji sa četiri boda, pošto je poslednju pobedu ostvarila u prvom kolu protiv IFK Geteborga.