Brazil: Minimalac šampiona, Mineiro do pobede u 90+3

Alexandre Schneider, Getty Images Sport

Odigrana su tri meča trećeg kola brazilske Serije A. Aktuelni šampion Palmeiras zabeležio je pobedu i najavio ozbiljnu ambiciju da odbrani titulu. Najzanimljivije u Fortalezi gde je Atletiko Mineiro došao do trijumfa u nadoknadi.

Palmeiras je na svom Alijanc Parku u Sao Paulu savladao Internasional. Jedini gol postigao je Dejverson već u 14. minutu. Ovom pobedom šampion je došao do drugog mesta posle remija u prošlom kolu i ima sedam bodova iz tri meča, dok je Internasional 14. sa tri boda.

Lider je sa maksimalna tri trijumfa ostao Atletiko Mineiro. Kao i u prethodna dva kola i u ovom je ostvario pobedu identičnim rezultatom 2:1. Vodila je domaća Seara golom Buena da Silve u 24. minutu, ali samo dva minuta kasnije izjednačio je Nejtan. Očekivalo se mnogo više golova do kraja, ali i taj jedan preostali razbuktao je strasti na tribinama. Gosti su u trećem minutu nadoknade došli do pogotka preko Žaira i na taj način očuvali prvo mesto sa devet bodova. Dve ekipe još mogu da imaju maksimalan učinak u prva tri kola Sao Paulo i Santos.

U preostalom meču, tradicionalnom derbiju, Vasko i Korintijans odigrali su 1:1. Poveli su gosti preko Vitala u 17. minutu, dok je u 39. minutu iskusni Maksi Lopes doneo bod pogotkom sa bele tačke.