MLS: Šestica Filadelfije, nula Čikago Fajera

Getty Images/John Dur

Najubedljiviju pobedu u subotnjim mečecima MLS šampionata zabeležila je Filadelfija nad Nju Inglandom 6:1. Čikago Fajer Željka Paunoviča odoleo u Los Anđelesu.

Filadelfija je zadržala vodeće mesto na tabeli Za sada. Slavio je 6:1 , uz dva gola Santosa. Eliot je na asistenciju Harisa Medunjanina u 11. minutu doveo domaćina u vođstbo. Ipak, Nju Ingland je uzvratio golom Kaiseda u 86. minutu. Usledio je u drugom poluvremenu rafal. Ilson, dva puta Santos, Pržibilko i Akam su bili strelci. Filadelfija je na deobi prvog mesta Istoka sa DC Junajtedom, koji je pobedio Kolumbus 3:1 (Akosta, Runi i Ariola strelci), pošto obe ekipe imaju po 20 bodova.

Čikago Fajer Veljka Paunovića odigrao je nerešeno bez golova u gostima protiv najbolje ekipe trenutno Los Anđelesa, koji je ostao na prvom mestu Zapada sa 24 boda, dva više od gradskog rivala Galaksija. Čikago Fajer je deveti na Istoku sa 10 bodova i dva boda manje od plej-of mesta.

Ostali rezultati: Orlando – Toront 0:2, Montreal – Njujork 0:2, Minesota – Sijetl 1:1, Real Solt Lejk – Portland 1:2, San Hoze – Sinsinati 1:0.