Libertadores: Prošli Emelek, Gremio, Kito…

Juliana Flister/Getty Images

Fudbaleri Emeleka pobedili su Kruzeiro u gostima sa 2:1 u 6. kolu B grupe i plasirali su se u nokaut fazu Kopa Libertadores.

Ekvadorski tim poveo je golom Rohasa u 42. minutu, izjednačio je Sasa u 67, da bi Angulo u 90. sa bele tačke doneo trijumf gostima. Tako je Emelek prvi put posle 14 poraza slavio u Brazilu.

Emelek ima devet bodova na drugom mestu, šest manje od Kruzeira, a četiri više od Lare, koja je izgubila od Urakana 3:0, uz dva gola Čavesa.

U direktnom okršaju za plasman u osminu finala u H grupi Gremio je sa 2:0 dobio čileansku Katoliku, a pogotke su postigli Alison i Tasijano. U meču bez takmičarskog značaja poslednjeplasirani Rosario Central savladao je prvoplasirani tim Libertad Asunsion sa 2:1.

Palmeiras i San Lorenco još ranije su obezbedili plasman dalje, a sada je u međusobnom duelu brazilski tim slavio kod kuće 1:0 golom Gustava Skarpe u 69. minutu. U drugom meču grupe Melgar je pobedio Žunior sa 1:0.

Uzbudljivo je bilo u D grupi, gde je LDU Kito pobedom 4:0 nad San Hozeom obezbedio drugo mesto. Ekvadorci imaju 10 bodova, baš kao i prvoplasirani Flamengo i trećeplasirani Penjarol, koji su u Urugvaju odigrali nerešeno 0:0.