Tevez u 95. za pobedu Boke, poznati učesnici druge faze

Marcelo Endelli/Getty Images

Fudbaleri Boke Juniors posle preokreta pobedili su Atletiko Paranaense 2:1 u 6. kolu Kupa Libertadores i kao prvoplasirana ekipa grupe G obezbedili plasman u drugu fazu u kojoj se takmiči 16 timova.

Trijumf argentinskom timu obezbedio je Karlos Tevez golom sa ivice šesnaesterca u petom minutu nadoknade vremena.

Gosti su poveli u 66. minutu pogotkom Rubena, izjednačio je Lopez šest minuta kasnije, a iskusni Tevez je rešio sve dileme i svom timu obezbedio prvu poziciju ispred Atletika koji je u poslednjim trenucima izgubio lidersko mesto.

Iz ove grupe takmičenje u Kupu Sudamerikana nastavlja Deportes Tolima iz Kolumbije, koja je u poslednjem kolu u gostima pobedila bolivijski Vilsterman 2:0.

Interesantno je bilo i u grupu C, a mesto u plej-ofu obezbedili su Olimpija iz Asunsiona i Godoj Kruz sa po 9 bodova.

Godoj Kruz je na svom terenu pobedio Universidad de Koncepson 1:0 golom Gonzalesa u 24. minutu, dok je Sporting Kristal minimalnim trijumfom u gostima protiv Olimpije obezbedio nastavak takmičenja u Kupu Sudamerikana. Jedini strelac bio je Palasios u nadoknadi prvog poluvremena.

Tamičenje nastavljaju Internasional, River Plata, Kruzeiro, Emelek, Olimpija, Godoj Kruz, Flamengo, LDU Kito, Sero Portenjo, Nasional, Palmeiras, ,San Lorenco, Boka Juniors, Atletiko Paranaense, Libertad i Gremio.