Hakenu bod u Estersundu, gužva na vrhu

Fudbal ostalo 11. maj 201918:18 > 18:24
Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Hekana odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Estersundu u 8. kolu švedskog šampionata i na vrhu tabele izjednačili su se sa Hamarbijem i Malmeom, koji ima meč manje.

Gosti su poveli u 26. minutu golom Jeremejefa u 26. minutu, a samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Išervud.

Haken je ima inicijativu, duplo više udaraca u okvir gola od rivala (6-3), međutim, promene rezultata nije bilo. Estersund je u seriji od pet utakmica bez poraza (dve pobede i tri remija) i sa 13 bodova prate vodeći trio. Isti broj bodova imao i Geteborg.

Kalmar je pred svojim navijačima savladao Helsinborg minimalnim rezultatom, a jedini pogodak postigao je Elm u 86. minutu.

Domaća ekipa je na deobi osme pozicije sa 11 bodova, dok Helsinborg, koji već pet mečeva ne zna za pobedu, ima 8 bodova.

Ekipe Eskilstuna i Falkenbergsa odigrale su bez golova, a najbolju šansu na meču prokockao je Deni Avdić, koji u 68. minutu nije realizovao jedanaesterac. Ta dva tima su na začelju tabele sa po 5 bodova.