Plej-of Lige 1: Sanderlendu gol prednosti

Nathan Stirk/Getty Images

Fudbaleri Sanderlenda u duelu nekadašnjih premijerligaša pobedili su Portsmut 1:0 u prvoj utakmici plej-of Lige 1.

Pred 26.000 gledalaca na stadionu ‘Svetlosti’ jedini gol postigao je Kris Megvajer u 62. minutu. Revanš je 16. maja.

U prvih 45 minuta nije bilo mnogo uzbuđenja i viđena su samo dva udarca u okvir gola. U nastavku meča oba tima podigla su nivo igre, a Mekgajer koji je ušao u drugom poluvrmeenu samo nekoliko minuta kasnije iskoristio je dobar napad kapitena Hanimena i Ovieda i lošu intervenciju defantzivca gostiju Klarka da volejom sa 15 metara savlada golmana Mekgilivreja.

Šest minuta kasnije dogodila se ključna situacija, koja na kraju nije skupo košarla domaći tim. Kontu gostiju prekršajem na 18 metara zaustavio je defantivac Sanderlenda Osturk, koji je oborio Evansa, a sudija Vulmer mu je pokazao direktan crveni karton. Situacija nije bila očigledna šansa za gol i izgledalo je da je to najviše bio prekršaj za žuti karton, ali arbitar je bio neumoljiv.

Evans je slobodnog udarca pogodio prečku i tako najavio seriju od pet, šest polušansi gostiju da izjednače rezultat, ali ostalo je 1:0.

U nedelju u drugom paru sastaju se Čarlton – Donkaster (13:15, SK3), a finale je na Vembliju 26. maja.