Čarlton nokautirao Vikinge, dva gola za dva minuta

Fudbal ostalo 12. maj. 201915:15 > 15:17
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Čarltona slavili su u prvom polufinalnom meču plej-ofa Treće lige Engleske protiv Donkastera rezultatom 2:1.

Gosti su favorizovani u ovom dvomeču, pošto su završili na trećem mestu na tabeli sa 15 bodova više u odnosu na Donkaster.

Ekipa iz Londona nokautirala je domaće Vikinge jer su im dali dva gola za dva minuta.

Najpre je u 32. minutu Tejlor dao gol glavom, a u 34. je Aribo šutirao i lopta je rošla ispod slovačkog golmana Marka Marošija.

Domaći Donkaster je bio uporan u drugom poluvremenu i smanjio rezultat, pošto je sa leve strane loptu ubacio Vilks, a gol dao desni bek Bler.

Ovo je prva pobeda Čarltona na stadionu Kipmout posle 10 godina, ali i odličan rezultat pred revanš koji se igra na njihovom stadionu narednog petka.

Pobednik ovog dvomeča igraće finale na Vembliju protiv boljeg iz duela Sanderlend – Portsmut. U prvoj utakmici Sanderlend je slavio 1:0.