Alsvenskan: Gužva na vrhu, četiri ekipe na čelu tabele

Fudbal ostalo 15. maj 201921:07 > 21:29
Printcsrean

Odigrano je još pet mečeva devetog kola Alsvenskan lige. Pobede su ostvarili Haken i AIK, čime se stvorila krajnje neverovatna situacija na samom vrhu.

Pobedama su Haken i AIK došli na deobu prvog mesta sa Malmeom i Hamarbijem. Haken je minimalnim rezultatom slavio protiv Kalmara kod kuće golom Ahmeda Jasina u 67. minutu. Sa druge strane AIK je igrao u gostima protiv Helsingborga, ali je pokazao klasu i potvrdio da je sa razlogom jedan od favorita za titulu. Ekipa iz Stokholma slavila je 3:1. Dvostruki strelac je bio Eljunusi u 16. i 69. minutu, a u 43. gol je postigao Sundgren iz penala. Domaći su uspeli samo da izjednače u 17. minutu preko Svensona.

U ostalim mečevima dana postignuti su sledeći rezultati: Elfsborg – Eskilstuna 1:0, Falkenbegs – Đurgarden 0:3, Sirijus – Sundsval 1:0.