Penal rulet pokazao na crveno: Čarlton na Vembliju

Harriet Lander/Getty Images

U finalu plej-ofa za popunu Čempionšipa sastaće se Sanderlend i Čarlton. Dok je Sanderlend dan ranije odoleo u Portsmutu, Čarlton nije uspeo na svom terenu da odbrani prednost iz prvog meča odigranog u Donkasteru. Na njihovu sreću, uspeli su da odrade posao posle penala.

Sve je sjajno počelo za domaćina. Već u drugom minutu odličan centaršut Kalena glavom je u gol pretvorio Bilik i doneo Čarltonu dva gola viška u ukupnom rezultatu. Ipak, Rou je samo devet minuta kasnije postigao gol za 1:1 i ostavio Donkaster u igri do samog kraja. Bukvalno tada su uspeli da dođu do potpunog poravnanja, pošto je posle u 88. minutu Batler postigao gol i izborio produžetak.

Prvi do gola u njemu stižu igrači Donkastera. Sjajan soloprodor napravio je Vilks, toliko sludeo odbranu domaćih da su posle njegovog centaršuta na pet metara ostavili samog i neometanog Markisa, koji je rutinski glavom poslao loptu u gol. Odgovor je usledio već u sledećem napadu. Golman domaćih Filips loše je reagovao kod ubačaja lopte sa strane, praktično je uštopovao rezervisti Pretliju, kome nije bilo teško da ponovo donese poravnanje.

Odluka je pala sa penala. Čarlton je odlično šutirao u prve četiri serije, imao prednost pred poslednji šut Sara jer je Markis promašio penal, ali je šut francuskog reprezentativca sjajno odbranio Marosi. Ipak, slavlje domaćinu na kraju je doneo Rou, koji je očajno izveo udarac sa bele tačke i plasirao loptu pored gola.

Čarlton će se u finalu plej-ofa Lige 1 na Vembliju sastati sa Sanderlendom 26. maja.