MLS: Runi spasao bod za prvo mesto

Patrick McDermott/Getty Images

DC Junajted osamio se na prvom mestu istočne konferencije iako je u gostima protiv Nju Ingland Revolušna odigrao samo 1:1, pošto je iskoristio poraz Filadelfije.

Iako je imao igrača manje od 56. minuta Nju Ingland je prvi stigao do gola. Mrežu ekipe iz glavnog grada zatresao je Agudelo u 61. minutu. Domaćin je vodio sve do samog kraja, a onda je dosuđen penal za DC Junajted, koji je realizovao Vejn Runi i na taj način doneo bod.

Taj bod značio je preuzimanje prvog mesta od Filadelfije, koja je izgubila na svom terenu 3:1 od Portlanda, uz dva gola Brajana Fernandesa. Sada DC Junajted ima 25 bodova, jedan više od Filadelfije.

U ostalim mečevima Vankuver – Dalas 2:1, Sinsinat – Njujork Red Buls 0:2, Minesota – Hjuston 1:0, Kolorado – Kolumbus 3:2.