MLS: Rasel šokirao Sijetl, Toronto u problemu

Fudbal ostalo 27. maj. 20195:21 > 5:27
Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Sporting Kanzas Sitija i San Hozea ostvarili su pobede u mečevima MLS šampionata odigranim protekle noći.

Sporting je pred svojim navijačima savladao drugoplasiranu ekipu Zapadne konferencije Sijetl 3:2 i tako prekinuo seriju od sedam utakmica bez pobede.

Trostruki strelac za tim iz Misurija bio je škotski internacionalac Džoni Rasel, koji je mrežu rivala pogađao u 29, 45+1 i 68. minutu. Na drugoj strani pogotke su postigli Raul Ruidiaz u 63. i Kelvin Lerdam u 71. minutu.

Sporting je pretposlednji na Zapadu sa 14 bodova, dok Sporting ima osam manje od vodećeg Los Anđeles FC.

San Hoze je protiv Toronta u gostima zabeležio treći trijumf u poslednje četiri utakmice – 2:1.

Tim iz Kanade, koji je bez trijumfa već pet mečeva, poveo je golom Ričija Larija u 28. minutu, a preokret je režirao Kris Vondolovski. Tridesetšestogodišnji napadač je izjednačio u 37. minutu, a u 81. je drugim pogotkom doneo tri boda svom timu.

San Hoze je na deobi osmog mesta na Zapadu sa Vankuverom, dok Toronto sa Čikagom deli sedmu poziciju na Istoku.