Pekingu veliki derbi, "petarda" Evergrandea

Matthias Hangst/Getty Images

Fudbaleri Peking Guoana slavili su u velikom derbiju protiv Tjenđin Tede sa 2:1 i zadržali prvo mesto na tabeli.

U Đing Đin derbiju Peking je poveo u šestom minutu, posle vrlo lepog udarca Renata Augusta sa dvadesetak metara.

Mogao je Peking da duplira vođstvo, ali je dve velike šanse koje je imao propustio Ziming.

U 15. minutu Teda dolazi do izjednačenja, a jedan od najlepših golova ove sezone postigao je Brazilac Džonatan.

Bio je to njegov deveti gol u sezoni.

Do kraja prvog poluvremena bilo je šansi na obe strane, ali su se istakli golmani oba tima.

Na startu drugog dela igre Vang Ziming postiže pogodak, a golman Du Đia zaista ništ anije moga da uradi.

Od tog trenutka Peking je dominirao na sredini terena, a domaći su jedinu šansu imali u četvrtom minutu nadoknade kada se u prilici našao Džonatan, ali je Dehai odbranio.

Peking ima 33 boda, a na drugom mestu nalazi se Šangaj SIPG, koji je ranije tokom dana slavio protiv Dalijena sa 2:1.

Na trećem mestu je Gvangdžou Evergrande koji je savladao Henan u gostima sa 5:2.