Meksiko, Paragvaj i Kolumbija spremni za kupove

Fudbal ostalo 10. jun. 20193:41 > 3:48
Leonardo Fernandez/Getty Images

Meksiko je slavio protiv Ekvadora 3:2, Paragvaj protiv Gvatemale 2:0, a Kolumbija protiv Perua 3:0, u poslednjim proverama ovih reprezentacija pred Kopa Amerika, odnosno Gold kup.

Meksiko je poveo protiv Ekvadora golom Đovanija Dos Santosa u 28. minutu meča i tako se završilo prvo poluvreme. Izjednačio je početkom drugo poluvremena Mena Delgado, da bi Luis Montes u 63. minutu vratio vođstvo Meksiku. Airton Presaido je samo tri minuta kasnije izjednačio, a zatim je u 77. minutu vezista Tigresa Luis Rodriges postavio konačnih 3:2.

Kolumbija je bila ubedljiva protiv Peura 3:0, a dva gola je postigao Uribe, dok je treći u nadoknadi dao Duvan Zapada. Jošimar Jotun je u ovom meču ostavio Peruance na cedilu jer je u 55. minutu dobio crveni karton.

Ekipa Paragvaja je bila bolja od Gvatemale 2:0, a golove su dali Gomes i Gonzales u 48. odnosno 76. minutu.

Ove reprezentacije igraće na kontinentalnim šampionatima, Kopa Amerika i Gold kupu. Šampionat Južne Amerike se igra u Brazilu od 14. juna, a dan kasnije počinje Konkakaf Gold kup koji se igra u Sjedinjenim Američkim Državama, Jamajci i Portoriku.

Gold kup ćete moći da gledate na kanalima Sport Kluba.