Piksiju malo i tri gola Zahavija! Laveci za pobedu

Getty images/ Masashi Hara

Fudbaleri Guangdžou R&F posle velikog preokreta poraženi su pred svojim navijačima od Vuhana u 13. kolu kineske Superlige - 4:3.

Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Ekipi koju sa klupe predvodi Dragan Stoković Piksi nisu bila dovoljna ni tri gola sjajnog Erana Zahavija da izbegne drugi poraz u prethodne tri utakmice, uz jedan remi.

Izraelski napadač je u 18. minutu doneo prednost Guangdžou R&F, ali je Rafael Silva u 39. minutu prvim od dva potogka izjednačio na 1-1. Ipak, Stojkovićev tima je sa prednošću otišao na poluvreme drugim golom Zahavija u nadoknasi vremena.

Prvi strelac lige je u 61. minutu upisao het-trik i posle 14. pogotka Zahavija u tom trenutku činilo se da njegova ekipa sigurno korača ka petom trijumfu u sezoni. Međutim, gosti su za samo pet minuta preokrenuli rezultat.

Silva je u 67. minutu smanjio na 3:2, Dživei Song je izjednačio u 70, a Kuaši u 72. minutu doneo preokret Vuhanu.

Guangdžou R&F ima drugi najbolji napad u ligi, ali i najgoru odbranu, i trenutno su deveti sa 15 bodova, dok Vuhan ima 18.

U drugom meču odigranom u subotu hebei je savladao Dalijan Jifang 1:0, a čivek odluke bio je Ezekijel Laveci koji je u 66. minutu u prvom meču u sezoni postigao gol.

Hebei je 12. na tabeli sa isto toliko bodova, dok Dalijan ima jedan više.