Čile silovito krenuo ka trećoj uzastopnoj tituli

Fudbal ostalo 18. jun. 20198:07 > 8:23
Alessandra Cabral, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Čilea u prvom kolu Kupa Amerike ubedljivo je pobedila selekciju Japana 4:0 i uspešno započela obranu titule.

U utakmici u Sao Paulu, koja je obilovala šansama s ukupno 28 udaraca s obe strane, pobedu u prvom duelu grupe C zabeležila je favorizovana južnoamerička reprezentacija, uz dva gola Eduarda Vargasa.

Ne samo da su upisali tri boda, već su i Čileanci rezultatski potpuno razmontirali goste na Kupu Amerike, selekciju Japana. U 41. minutu mrežu Azijata načeo je Erik Pulgar. Na 2:0 povisio je Vargas na asistenciju Isle u 54. minutu.

Na treći pogodak čekalo se do 82. minuta, kada je mrežu rivala zatresao Aleksis Sančez, koji je dobro počeo kontinentalno prvenstvo uprkos minuloj sezoni za zaborav u dresu Mančester Junajteda.

Konačan rezultat svojim drugim golom na utakmici postavio je Vargas u 87. minutu.

Tako je Čile kao dvostruki uzastopni osvajač u nizu sigurno krenuo u pohod na novu titulu i izjednačio se na vrhu grupe C s Urugvajem, koji je ranije slavio protiv Ekvadora istim rezultatom.