Kobe dva puta vodio, Oita izborila bod

Katharine Lotze/Getty Images

U subotu je odigrano šest mečeva 16. kola japanske J lige. Bez pobednika je završen duel Kobea i Oite, a slavili su Saporo, obe Osake, Šimizu i Jokohama.

Jokohama se pobedom protiv Jamage 1:0 primakla vodećem Tokiju na tri boda, ali sa utakmicom više.

Jedini gol na ovom meču viđen je u 80. minutu i delo je Brazilca Edigara Žunija.

Kobe je na svom terenu dočekao Oitu, a ovaj duel završen je bez pobednika – 2:2. Šestoplasiranom gostujućem timu ovo je već četvrti remi u sezoni, a drugi u nizu i već šest mečeva ne znaju za pobedu. Kobe ima seriju od četiri meča bez poraza.

Dva puta je Kobe vodio i dva puta su gosti uspevali da nadoknade gol zaostatka.

Već u šestom minutu Velington je odlično proigrao Davida Vilju koji pogađa za 1:0, ali vođstvo domaćih na snazi je bilo nepuna dva minuta jer je za izjednačenje pogodio Ado Onaivu.

Velington se i sam upisao u strelce u 26. minutu i doneo Kobeu novo vođstvo koje su domaći čuvali sve do 89. minuta kada gosti preko Seiga Kobajašija dolazi do boda u ovom meču.