Šok za El Salvador, Kurasao u 93. minutu do nokaut faze

Fudbal ostalo 26. jun 20198:27 > 8:30
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Fudbaleri El Salvadora porazom od selekcije Hondurasa 4:0 ostali su bez plasmana u četvrtfinale Gol kupa, a takmičenje iz grupe nastavljaju Jamajka i Kurasao koji su odigrali nerešeno 1:1.

El Salvador je posle dva kola imao četiri boda i sve je držao u svojim rukama, međutim, razočarali su protiv otpisanog Hondurasa, tako da je Kurasaou bod u duelu sa liderom Jamajkom bio dovoljan da zbog bolje gol razlike prođe dalje (2:2, 1:4).

Jamajka je bez poraza pršla u nokaut fazu i u četvrtfinalu će se sastati sa drugoplasiranom ekipom grupe D SAD, Panama), dok će rival Kurasaou bti pobednik pomenute grupe. Preostala dva para su Haiti – Kanada i Meksiko – Kostarika.

Selekija Kurasaoa je do velikog uspeha došla prepelim pogotkom Hurijena Garija, fudbalera holandskog Valvijka, u trećem minutu nadoknade vremena. Jamajka je vodila od 14. minuta golom napadača DOmžala Šamara Nikolsona, a nešto opuštenija igra omogućila je rivalima da u poslednjim trenucima utakmice obezbede neopisivo slavlje.

Kurasao je na prvenstvo došao kao 183. selekcija sveta i bili su jedan od šest najlošije plasiranih timova na FIFA rang listi, ali to ih nije omelo da ostvare istorijski rezultat i prvi put u istoriji izbore mesto u doigravanju.

El Salvadoru je bod bio dovoljan da nastavi takmičenje, ali Honduras, koji u prva dva meča nije osvojio bi bod, u drugom poluvremenu je deklasirao protivnika. Horhe Alvarez je u 59. minutu načeo mrežu rivala, a do kraja utakmice u strelce su se upisali još Rubilio Kastiljo, Brajan Akosta i Emilio Isagire.

Mečeve sa Gold kupa pratite na kanalima Sport Kluba.