Šangaj SIPG i Urava do četvrtfinala LŠ

Getty Images/Di Yin

Fudbaleri Šangaja SIPG i Urave pridružili su se Evergrandeu i Kašimi u četvrtfinalu azijske Lige šampiona.

U zanimljivim revanšima osmine finala, Šangaj SIPG je posle izvođenja jedanaesteraca eliminisao Đonbuk, pošto je nakon 120 minuta igre na semaforu pisalo 1:1.

Poveli su domaći u 27. minutu golom Kim Šin-Vuka, ali je u 80, uz dosta sreće, izjednačio Brazilac Hulk.

U poslednjem minutu drugog produžetka došlo je do koškanja igrača oba tima, a crveni karton dobio je samo vezista domaćih, Seon-Min Mun.

Već u prvoj seriji penala, promašio je 40-godišnji Li Dong-Guk i to je, ispostaviće se, bio odlučujući momenat na utakmici. Poslednji jedanaesterac za goste, precizno je izveo Oskar, što je izazvalo veliku radost fudbalera Šangaja, polufinalista od pre dve godine.

Fudbaleri Urave ponovo će imati priliku da se bore za najvredniji klupski pehar u Aziji, kojeg su osvojili 2007. i 2017. godine.

Iako su poraženi (1:2) pre sedam dana pred svojim navijačima u meču protiv Ulsana, puleni Osvalda De Oliveire su očitali lekciju domaćinu u Koreji.

Golovima Šinza Korokija u 41. i 80. minutu, Japanci su poveli 2:0, a tačku na „i” stavio je vezista Everton, brazilsko pojačanje iz Portoa.