Španci razigrani u Japanu

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Fudbaleri Kobea slavili su na svom terenu u 17. kolu J lige, pošto su savladali Nagoju sa 5:3.

Iako su gosti imali više vremena loptu u nogama, te ka golu rivala uputili više golova, konstantno su jurili rezultat.

Vođstvo Kobeu doneo je Vilja u 27. minutu. Bio je to jedini pogodak viđen u prvom poluvremenu.

Početkom drugog dela utakmice izjednačio je Izumi, ali je prednost domaćinu vratio Injesta u 63. minutu.

Mijahara je samo tri minuta kasnije ponovo poravnao retultat. Ipak, raspložen je bio Injesta, koji je pogotkom sa penala još jednom doneo vođstvo Kobeu.

Nakatani je poslednju nadu pružio Nagoji, ali se do kraja meča Vilja još jednom upisao u strelce sa bele tačke. Konačni rezultat postavioje Ogava.

Sagan Tosu je savladao Šimicu sa 4:2 u meču u kojem je dva gola postigao Tores.

Posle šest mečeva bez pobede, Oita je konačno upisala tri boda pošto je savladala Uravu sa 2:0. Trijumfu se radivao i Kavasaki, koji je bio bolji od Ivate sa 3:1.

U ostalim mečevima Serezo Osaka je pobedila Šonan sa 2:0, dok je Vegelta bila bolja od Sapora 2:1. Kašima i Hiršima su podelile bodove 2:2.