Brazil: Dudu spasio šampiona, Santos u seriji

Alexandre Schneider/Getty Images

Odigrana su četiri meča 10. kola brazilske Serije A. U derbiju u Sao Paulu istoimeni klub i vladajući šampion i lider Palmeiras odigrali su nerešeno 1:1, dok je Santos novom pobedom nastavio proboj ka vrhu.

Kao što se i očekivalo, bilo je vatre u velikom derbiju Sao Paula. Domaćin je poveo već u 10. minutu preko Pabla. Ipak, crveno-beli nisu imali sreće da sačuvaju sva tri boda do kraja, pošto je u 71. minutu Dudu šampionu doneo izjednačenje i na kraju veoma važan bod. To je Palmeiras ostavilo na liderskom mestu sa 26 bodova, dok je Sao Paulo osmi sa 15 bodova.

Najbliži pratilac Palmeirasu je Santos, koji je novom, četvrtom vezanom pobedom, uspeo da se primakne na svega tri boda zaostatka. Pobeđena je u gostima Baia minimalnim rezultatom, a jedini strelac bio je iskusni 34-godišnji Urugvajac Karlos Sančes u 84. minutu, pošto je prethodno promašio penal, ali je natrčao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu. Baia je 10. sa 14 bodova.

U ostala dva duela Fortalesa je savladala Avai 2:0, dok je Gremio bio bolji od Vasko da Game 2:1, posle preokreta uz dva gola Pepea, od čega pobedonosni u 86. minutu.