Džej liga: Inijestina asistencija uzalud, Kobe tone

Fudbal ostalo 14. jul. 201914:01 > 14:08
Buddhika Weerasinghe/Getty Images

U nedelju su u Džej ligi na programu bila dva meča 19. kola – Kavasaki Frontale je šokirao lidera na tabeli Tokio i slavio sa 3:0, a Šonan je na domaćem terenu bio bolji od Visel Kobea, koji nastavlja sa lošim partijama.

Kavasaki je u prestonici slavio sa 3:0, a u vođstvo ih je doveo iskusni Ju Kobajaši svojim 100. golom u prvenstvu u 20. minutu. Bio je to njegov sedmi gol u sezoni.

U nastavku je na 2:0 povisio Manabu Saito, a konačnih 3:0 postavio je Hirojuki Abe u 69. minutu.

Tokio je uprkos porazu i dalje na prvom mestu sa 39 bodova, a Kavasaki se sada popeo na treće mesto i ima 35 bodova.

U narednom kolu Tokio gostuje Šimizuu, a Kavasaki Frontale će dočekati Oitu.

Šonan je kod kuće bio bolji od Visel Kobea na domaćm terenu u Hiracuki sa 3:1 nakon preokreta.

Goste je u vođstvo doveo Furuhuši u 20. minutu na asistenciju Andresa Inijeste, ali je u drugom poluvremenu domaćin bio drastično bolji. Golove su redom postizali Jamasaki, Sugioka i Freire za konačnih 3:1.

David Vilja i Andres Inijesta odigrali su čitav meč u redovima poraženog tima.

Kob je tik iznad zone ispadanja s 21 bodom, a Šonan sada ima 23.